• Vergroot lettergrootte
  • Standaard lettergrootte
  • Verklein lettergrootte
Home
Prioriteiten volgens Stephen Covey

Priorieiten Stephen Covey

Stephen Covey introduceert in zijn boek Prioriteiten een interessante manier om naar het begrip tijd te kijken. Volgens Covey zijn er twee tegengestelde metaforen voor het concept tijd: de klok óf het kompas.

De klok staat voor onze commitments, afspraken, schema's, doelen en activiteiten - alles wat we doen met en hoe we omgaan met de tijd. Het kompas representeert onze visie, waarden, principes, missie, geweten, richting - alles wat we voelen dat belangrijk is en hoe we ons leven leiden.

Volgens Covey ontstaat er strijd als we een verschil (gap) ervaren tussen de klok en het kompas, als datgene wat je doet niet bijdraagt aan wat het meest belangrijk is in je leven.

Zie ook: Prioriteiten stellen met Eisenhower

Bron: Prioriteiten, Effectieve keuzes in leven en werk, Stephen Covey

 

Laatst aangepast op woensdag, 10 januari 2018 20:27  

We systematically overestimate the value of access to information and underestimate the value of access to each other.

Clay Shirky

Banner

Archief

Lean boeken top 5

(maart 2016)
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

We hebben 138 gasten online
Artikelen

vision action barker passes time change world quote

Banner
Banner

naked presenter garr reynolds

The Naked Presenter
Delivering Powerful Presentations With Or Without Slides
Garr Reynolds

Bij Bol.com


Lean boekentips

Banner